Grupa I „Żabki” zaprosiła swoich rodziców na zajęcia otwarte prowadzone Metodą Dobrego Startu według M. Bogdanowicz.
Zapraszając rodziców na nasze zajęcia, chciałam pokazać przebieg zajęć oraz ich atrakcyjność, a także wachlarz umiejętności, które dzieci nabyły od początku roku szkolnego. Zależało mi na tym, aby rodzice mogli zobaczyć, w jaki sposób ich dzieci funkcjonują podczas codziennych zajęć – czy rozumieją polecenia kierowane przez nauczyciela, potrafią je prawidłowo wykonać, są aktywne i zaangażowane oraz jak budują relację z nauczycielem i grupą rówieśniczą.
Dzieci pomimo obecności swoich rodziców, z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w ćwiczeniach ruchowych, rytmicznych i sensorycznych. Wspólne aktywności z rodzicami dostarczyły wszystkim wiele radości. Dzieci bardzo chętnie wykonywały ćwiczenia, pokazując swoją samodzielność, skupienie i otwartość na współpracę.
Dziękuję Rodzicom, że znaleźli wolny czas, aby w tym dniu być z nami. Mam nadzieję, że to spotkanie było dla Was ciekawym doświadczeniem 🙂
Skip to content