W środowy pochmurny poranek całą grupą poszliśmy na wizytę do WOPR. Na miejscu przywitali nas mili ratownicy, którzy opowiedzieli nam o swojej pracy. Dowiedzieliśmy się, jak ważne jest bezpieczeństwo nad wodą i dlaczego nie wolno wchodzić do wody bez opieki dorosłych. Pan ratownik pokazał nam koło ratunkowe, kamizelkę, apteczkę oraz specjalny strój ratownika. Mogliśmy dotknąć sprzętu ratowniczego i zobaczyć, jak wygląda łódź ratunkowa.
Ratownicy uczyli nas także numerów alarmowych i pokazali, jak wezwać pomoc. Ćwiczyliśmy rzucanie kołem ratunkowym i bawiliśmy się w małych ratowników. Niektórzy mogli usiąść w łodzi i założyć prawdziwą kamizelkę ratunkową. Najbardziej podobało nam się oglądanie dużej łodzi, słuchanie sygnału alarmowego oraz pokazywanie, jak ratownicy pomagają ludziom w wodzie. Wszyscy byli bardzo zaciekawieni i zadawali dużo pytań.
Na koniec zrobiliśmy wspólne zdjęcie z ratownikami i podziękowaliśmy za miłe spotkanie i obiecaliśmy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji. Po wizycie wróciliśmy do przedszkola bardzo szczęśliwi i pełni wrażeń. To była bardzo ciekawa, wesoła i pouczająca wycieczka. Zresztą zobaczcie sami 🙂
